DE Serisi

DE Sistem

Defender Elektrik Pano Söndürme Sistemi


Pano içi yangın söndürme sistemleri düşük basınçlı sistemler olarak bilinir. Sadece korunacak yerin hacim bilgisi ve Uygulama alanına göre gerekli gaz miktarı bulunur ve Özel tasarım DLP vana ve FA236 temiz ve etkili söndürme gazı kullanılır. Özel tasarımı sayesinde, manometresi arızalanması durumunda, tüp basıncı alınmadan manometresi değiştirilebilir. İstek halinde basınç transmitteri ile sistem aktivasyonu veya basınç kaybı gibi veriler yangın panelinden izlenebilir.

Çalışma Prensipi:

Isıya duyarlı hortumu yangın sıcaklığının etkisiyle aleve en yakın noktadan delinir, bunun sonucunda tüpteki FA236 temiz gaz mahale boşalır. Buna karşı pano içi söndürme sistemleri düşük basınçlı olup, ekipmana herhangi bir zarar vermezler. Eğer sistemin çalıştığı bilgisi alınmak istenirse sesli ya da ışıklı bir sinyal cihazıyla entegrasyonu yapılabilmekte veya binanın genel yangın ihbar paneline bilgi vermesi sağlanabilmektedir.

Direkt sistemde Isıya duyarlı hortumda yangın sonucu oluşan delik hortum içerisindeki basıncı düşürür böylece vana tetiklenir ısı etkisiyle yırtılan noktadan gaz boşalır.

Sahada 5 yıldır kendini kanıtlamış hassas algılama ve söndürme. Çeşitli sektörlerden çok sayıda işletmeyi, elektrik pano yangınlarından korumuştur.